Telefon

Ataşehir / Kayışdağı Mahallesi / Akyazı Caddesi Eczaneleri

Haberler
Ataşehir / Kayışdağı Mahallesi / Akyazı Caddesi Eczaneleri

Ataşehir / Kayışdağı Mahallesi / Akyazı Caddesi Eczaneleri

Ataşehir Satılık Daireler için ilan bilgilerinin yanı sıra Akyazı Caddesi üzerinde yer alan satılık dairelere göz gezdirenler burada alacakları evin yakınında hangi eczanelerin de olduğunu merak edebiliyorlar. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimizi güncellemeye de devam edeceğiz. Bu içeriğimizin amacı Ataşehir Kayışdağı Mahallesi üzerinden daire satın almayı düşünenlerin işine yarayacak bir bilgiyi içermektedir. Bir daire satın almadan önce yanlızca binanın yaşı ve durumunu değil aynı zamanda konumununda önemi oldukça fazladır. Yani daire satın alırken onun çevresinde veya yakınında bulunan bazı şeyler dairenin değerini oldukça arttırabilmektedir. Birtek satın alınacak olan evin bulunduğu yola konumu değil, çevresinde önem arz eden yerlerin de yakın olması o dairenin değerini ilerleyen zamanlarda da arttırabilmektedir. Veya ev sahibi olacaklar bu tür ayrıntıları da araştırarak kendi işlerine yarayabilecek yerlerin evlerine de yakın olup olmadığını kontrol etmek isteyebiliyorlar. 

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi Akyazı Caddesi Eczaneleri: 

Botanik Eczanesi:

Kayışdağı Mahallesi, Akyazı Caddesi No:110/A Kayışdağı / Ataşehir / İstanbul 

0 (216) 455-55-30

Eren Eczanesi: 

Kayışdağı Mahallesi, Akyazı Caddesi, No:40/C Kayışdağı Ataşehir / İstanbul (Dörtyol Özkuruşlar Market Karşısı 0 (216) 365-18-31

Ataşehir, Kayışdağı Mahallesinde Daire, Ev Satın Alacaklar İçin Eczaneler

Eczane, Türk Dil Kurumunun sözlüğünde ilaçların yapıldığı ve satıldığı yer olarak tanımlanmaktadır. Eczane kelimesi Arapça 'Ecza' ve Farsça 'hane' kelimelerinin birleşiminden oluşmuş ve zamanla evrimleşerek eczane olarak kısalmıştır.

Osmanlı döneminde Fenn-i saydalâni veya fenn-i ispençiyari denilmekteydi. Müslümanlar, tarihte ilk resmi eczaneleri daha 708'de, el-Mansur’un hükümdarlığı döneminde kurdular. 9. yüzyıldan itibaren, askeri, sağlık alanlarına ait olanları da dahil bütün eczaneler, resmi denetlemeye tabi tutuluyordu. Her şehirde ( belde ) yeni eczacıları imtihan eden ve onlara lisans veren, eczacıların bir şefi vardı. Bu eczaneler, bizzat sağlık zabıtası memurları tarafından muntazam şekilde sürekli denetlenirlerdi. Türkiye'de ise açılan ilk eczanelerden biri olan Eczane-i Hamdi Ahmet Hamdi Bey tarafından 1890 yılında açılmıştır.

Modern eczaneler, 5 yıllık eczacılık fakülterinden mezun olarak eczacı unvanı almış kişilerce açılabilir. Eczanelerin ruhsatları sağlık müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığının sorumluluğundadır. Bir eczanenin kullanım alanı 35 metrekareden küçük olamaz. Zemini yanmaz ve temizlemesi kolay bir madde ile kaplanması gerekir. Bir eczanede izin verilen giriş kapısı sayısı 1 ile sınırlıdır. Herhangi bir ilçede 2 veya daha fazla eczane varsa nöbet düzenlenir. Nöbet listeleri eczacı odaları tarafından düzenlenir. Eczaneler ilaç satılmasına ruhsat verilen dükkânlardır. Eczanelerde eczacılara yardım eden kişilere Eczane Teknisyeni (eczacı kalfası) denir. Eczaneler özel ve kamu kurumları (Bağ-Kur, SSK, Emekli Sandığı) ile özel anlaşmalar yapabilir ve bu kurumlara bağlı olanların ilaçlara ulaşmasına imkan sağlarlar.

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi Satılık Daire Arayanlar Neden Eczaneleri de Kontrol Ediyor?

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi Satılık Daire ilanları gibi aynı zamanda ev satın alacakların tüm merak ettikleri soruları da cevaplamaya devam edeceğiz. Bu tür bilgilerin daire satın alacaklar tarafından sorulmasının oldukça mantıklı sebepleri bulunmaktadır. Öncelikle dairelerine yakın olacak bu gibi işletmeler hem oturdukları süre boyunca kendi işlerini kolaylaştırabileceği gibi, ilerleyen süreçlerde de dairelerini satacakları zaman daha fazla fiyat artışına sebep olabilmektedir. Hergün artan daire sayıları yanlızca evin büyüklüğü, yeniliği ve konumundan ziyade çevresinde barındırdığı önemli unsurlarla da fiyatını yükseltebilmetedir. Daha detaylı bilgileri haber içeriklerimiz arasından takip edebilirsiniz. Ataşehir Satılık Daireler arayanların tüm akıllarına gelebilecek soruları cevaplamaya özen gösterdik. Eğer kafanızı karıştıran bir soru işaretiniz tarafımızca cevaplanmamışsa bize sorunuzu sormaktan çekinmeyiniz. 

Emlak Danışmanı Olmak İster Misiniz?

Kariyerinizi ve büyümenizi geliştirmenize yardımcı olacağız.
İnsan Kaynakları